Дослідження ґрунтуються на результатах визначення впливу систематичних фізичних навантажень на зміни гематологічних і біохімічних показників крові, маркерів оксидаційного стресу (дієнових кон’югатів, молекул середньої маси, ТБК-активних продуктів, оксидаційної модифікації білків), активності ферментів антиоксидантного захисту (супероксиддисмутази, каталази, глутатіонредуктази, глутатіонпероксидази, вмісту церулоплазміну) та резистентності еритроцитів до гемолітичних чинників у спортивних коней, призначених для використання в класичних видах спорту (конкур, виїздка, триборство) в динаміці фізичних навантажень (у стані спокою та після тренування).

Встановлено зміни у системі крові коней спортивного напряму роботоздатності, обумовлені рівнем їх тренованості та розвитком визначених адаптаційних процесів. Суттєве збільшення загальної кількості еритроцитів, гемоглобіну і гематокриту після фізичних навантажень пов’язане із виходом червоних клітин крові з депо, що необхідне для забезпечення постачання кисню до працюючих м’язів і органів. Суттєве підвищення рівня гліколізованого гемоглобіну в крові спортивних коней після фізичних навантажень, засвідчує інтенсифікацію вуглеводного обміну з метою постачання високоенергетичних субстратів для м’язової діяльності.

 Оцінка динаміки показників крові у поєднанні з маркерами оксидаційного стресу під впливом систематичних тренувань дає змогу оцінити процеси адаптації до фізичних навантажень коней призового та спортивного напряму роботоздатності, а також проаналізувати рівень їх фізіологічного резерву.

 

 Завантажити розробку

 

Контактна інформація: 61026, вул. Тваринників, 1-А, м. Харків
тел./факс: (057)740-31-81;
(057)740-3994; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Оголошується набір статей до НТБ №131 до 15.11.23 (детальніше)  

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література