Поряд з контролюванням надходження з раціоном протеїну з різною розчинністю за сучасними даними, для високопродуктивних корів важливого значення набуває нормування надходження до організму незамінних амінокислот. Оскільки доведено, що забезпечити потреби в них корів за рахунок бактеріального синтезу можна лише за добових надоїв від 10 до 13,5 кг. Більш високий рівень продуктивності вимагає додаткового контролювання вмісту в раціоні таких незамінних амінокислот, як лізин та метіонін, орієнтовна потреба в яких становить відповідно 6-7 та 3-4 г у розрахунку на 1 кг сухої речовини корму. Зі збільшенням продуктивності молочної худоби, ймовірно, спектр цих амінокислот, буде розширюватися та уточнюватиметься їх продуктивна і біологічна дія. Наразі в наукових колах дискутується питання про те, що додаткове включення до раціону метіоніну може знижувати концентрацію кетонових тіл, а отже сприятиме вирішенню проблеми кетозів високопродуктивних корів у першу третину лактації.

На групах корів первісток  досліджено вплив згодовування захищеного від розщеплення в рубці протеїну і крохмалю у комплексі зі збільшеним рівнем  лізину у раціоні на 14,2 % та  метіоніну – на 15,6 %. Встановлено підвищення середньодобових надоїв від 28,3 кг до 31,4 кг, або майже на 11% та покращення хімічного складу молока.

Встановлено, що комплексне  використання у складі білково-мінеральної добавки лізину  та метіоніну+цистину разом дефіцитними у раціонах хелатними формами Купруму, Цинку та Мангану при згодовуванні коровам забезпечувало збільшення молочної продуктивності у першу третину лактації на 8,1% та на 9,8%,- у другу третину лактації.

 

 Завантажити розробку

 

Контактна інформація: 61026, вул. Тваринників, 1-А, м. Харків
тел./факс: (057)740-31-81;
(057)740-3994; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук по сайту

Оголошення

 Ми у соцмережах

 

 

Оголошується набір статей до чергового 128 номеру НТБ (правила оформлення)

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література