Директор ДП ДГ "Гонтарівка" - Заярний Андрій Леонідович
Тел.: (05741) 4-70-64;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Господарство створено на підставі рішення Харківської обласної ради народних депутатів № 202 від 02.07.1990 року.
Загальна площа земель у власності та користуванні - всього 6611 га.
Сільськогосподарські угіддя - 6291 га, в тому числі рілля - 5770 га.
Галузева структура ґрунтується на розведенні племінного молодняку, виробництві продукції молочного і м'ясного скотарства, свинарства і вівчарства.
Співвідношення виробництва:
- продукція тваринництва - 62 %;
- продукція рослинництва - 36 %.
Господарство має 7 статусів розведення племінних тварин.
Племінні заводи:
- Племінний завод з розведення української черно-рябої молочної породи.
- Племінний завод з розведення м'ясної породи шароле вітчизняної селекції.
- Племінний завод з розведення спеціалізованої м'ясної уельської породи свиней.
- Племінний завод овець харківського внутрішньопородного типу породи прекос.
Племінні репродуктори:
- Стадо свиней харківського типу української м'ясної породи.
- Стадо овець сокольської смушкової породи.
Виробництво тваринницької продукції базується на власній кормовій базі з повним (замкнутим) циклом виробництва, оборотом стада всіх видів тварин при досить високому рівні інтенсивності ведення галузей.
За рахунок власної виробничої діяльності господарство здійснило реконструкцію технології вирощування молодняку великої рогатої худоби, системи первинної обробки молока, придбало високопродуктивну техніку для обробітку ґрунту, збору зернових і кормових культур.
У ДП ДГ «Гонтарівка» ІТ НААН створено племінний завод з розведення новоствореної породи легкоотельного типу породи шароле. Масив цієї породи спочатку створювався шляхом поглинального схрещування аборигенної сірої української породи шароле французької селекції (СУ 1/32 Ш 31/32) з метою усунення важких отелень, які характерні для чистопородних шароле. З метою усунення впливу інбридингу в останні роки проводиться оновлення генетичного складу за рахунок використання бугаїв-плідників німецької селекції. Худоба характеризується доброю акліматизаційною здатністю. Жива маса дорослих бугаїв 1100-1200 кг, корів - 650-700 кг, телят при народженні - 35-37 кг, бичків в 18-місячному віці - 570-600 кг. Інтенсивність росту молодняку - 1000-1100 г на добу при витратах кормів від народження до 18 міс - 2900-3100 к.од. Вихід телят - 90-95 %, отелення проходять легко. Молочність матерів (жива маса телят при відлученні у віці 7-8 міс.) - 260-280 кг. Виробників цієї породи використовували при створенні вітчизняних м'ясних порід і в промисловому схрещуванні. У породі виділено два типи: комолий і рогата.
Українська чорно-ряба молочна порода затверджена в 1996 році наказом МСГіП № 27 від 26 квітня. На сьогодні ця порода є найчисленнішою в Україні. Загальний масив тварин цієї породи становить близько 2 млн. голів. Порода виведена шляхом схрещування чорно-рябої худоби вітчизняної селекції з голштинською. У породі виведено п'ять внутріпородних типів і три заводських типи, один з яких - Харківський заводський тип, що входить в численний центрально-східний внутріпородний тип. Робота зі створення типу проводилася в ДП ДГ «Українка Слобожанська» і ДП ДГ «Кутузівка». На момент апробації заводського типу продуктивність первісток становила 5045 кг молока при 4,04 % жиру, а дорослих корів - 6337 кг і 3,87 % відповідно.
В теперішній час популяція цього типу розводиться також в ДП ДГ «Гонтарівка» Інституту тваринництва НААН та ряді інших господарств Східного регіону, де ведеться подальша селекційна робота по поліпшенню племінних якостей тварин. Тварини Харківського заводського типу вигідно об'єднують в собі високу молочність голштинської породи, жирномолочність голландської і добрі адаптаційні якості тварин вітчизняної селекції, мають добре виражений молочний тип тілобудови.
Тварин чорно-рябої молочної породи розводять у всіх областях України. Загальний масив породи становить 2565 тис. голів, в т. ч. близько 1800 тис. корів і 960 бугаїв-плідників. Молочна продуктивність в кращих племінних стадах становить 6000-9000 кг молока жирністю 3,6-3,8 %. На 100 кг живої маси корови виробляють 1000-1300 кг молока, що дозволяє віднести їх до тварин інтенсивного молочного типу. За даними багатьох дослідників, бички української чорно-рябої молочної породи не втратили задовільних м'ясних якостей, притаманних материнській голштинській худобі. Середньодобові прирости на відгодівлі досягають до 1000 г, а жива маса в 18-місячному віці - 560-590 кг. Жива маса корів в кращих господарствах досягає 600 кг і більше, висота в холці повновікових корів 134-137 см, довжина тулуба 158-160 см. Корови української чорно-рябої молочної породи характеризуються високою інтенсивністю молоковиведення (1,91 кг / хв), мають бажану форму вимені з рівномірно розвинутими чвертями (індекс вимені 43-45 %). За цими показниками вони відповідають вимогам машинного доїння. Тварини цієї породи мають задовільні репродуктивні якості, при створенні належних умов лактують протягом 6 і більше лактацій на досить високому рівні продуктивності.
Дослідне господарство «Гонтарівка» єдиний племзавод в Україні по розведенню уельської породи свиней української селекції.
Уельська порода свиней - порода м'ясного (беконного) напряму продуктивності. Успішне поєднання високого рівня відтворювальних якостей свиноматок з достатнім рівнем відгодівельних і м'ясних якостей молодняку, значна генетична дистанція від більшості поширених генотипів дозволяє з успіхом використовувати маток уельської породи свиней на товарних фермах різної потужності як при чистопородному розведенні, так і при схрещуванні і гібридизації. При багатоплідності на рівні 12 поросят при чистопородному розведенні і 12,5 поросят при схрещуванні і гібридизації матки уельської породи практично не поступаються великій білій по молочності і істотно перевершують за цим показником більшість порід свиней м'ясного напряму продуктивності, що дозволяє при створенні належних умов годівлі та утримання отримувати масу гнізда при відлученні до 215 кг.
Харківський тип української м'ясної серед всіх трьох типів цієї породи (створеної при використанні 11 кращих вітчизняних і зарубіжних генотипів і затвердженої в 1993 році) відрізняється досить високим рівнем відтворювальних якостей свиноматок. При цьому, для генотипів м'ясного напряму продуктивності, тварини української м'ясної породи відрізняються чудовою пристосованістю не тільки до вітчизняних кліматичних умов, а також до особливостей годівлі та утримання. Також відзначається високий рівень стійкості тварин харківського типу української м'ясної до «жорстких» умов промислових комплексів і несприятливих санітарно-ветеринарних умов. Навіть в «жорстких» умовах утримання при достатньому рівні годування молодняк української м'ясної породи свиней може досягати здавальних кондицій за період до 180 днів.
Дослідне господарство «Гонтарівка» єдиний в Україні племзавод з розведення овець тонкорунної м'ясо-вовнової породи прекос, яка існує понад 80 років. Це господарство і на сьогодні залишається одним з провідних, де була створена потужна племінна база овець породи прекос, вдало поєднувала виробництво цінної мериносової вовни, скоростиглості і високої якості.
Для підвищення конкурентоспроможності галузі, забезпечення більш високих темпів виробництва баранини на базі дослідного господарства співробітниками Інституту тваринництва, разом з чистопородним розведенням породи прекос, проведені роботи по створенню лінії овець з підвищеною відтворювальною здатністю з використанням Романівської багатоплідної породи. При такій селекції багатоплідність маток по стаду збільшилася на 20-25 %, при індивідуальному підборі пар для схрещування від таких поєднань отримано від 40 до 44 % двійнят. Інтенсивність росту ягнят на рівні чистопородних прекосів - 180-200 г.
Сформована лінія м'ясного напрямку з використанням спеціалізованої м'ясної породи меріноландшаф, завезеної з Німеччини. Середньодобовий приріст ягнят у підсисний період вирощування може досягати 250-300 г на добу, забійний вихід 48-50 %. Жива маса баранів 120-140 кг, маток - 55-60 кг, ягнят при відлученні в 60 днів 28-30 кг.
Пропонуємо на реалізацію:
- телиці і нетелі спеціалізованої м'ясної худоби породи "Шароле" (маса 400-420 кг), кількість до 30 голів;
- високоякісний племінний молодняк свиней харківського заводського типу української м'ясної породи і уельської породи вітчизняної та англійської селекції;
- для племінного використання, вирощування, відгодівлі, забою на м'ясо молодняк поточного року (2,5-3 місяці) і доросле поголів'я всіх статевовікових груп овець;
- чистопородне поголів'я овець породи прекос;
- лінії овець з підвищеною відтворювальною здатністю;
- лінії овець м'ясного типу.
Тварини вирощені у відповідності з існуючими стандартами і є племінними.
Довідки за тел: (057) 41 6-27-10 ; 066-459-59-96 (головний зоотехнік).