Лабораторія оснащена сучасним обладнанням для проведення наукових досліджень у сфері молекулярної генетики різних видів сільськогосподарських тварин.



Завідувач лабораторії

Ляшенко Юрій Володимирович,
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник
Тел.: (057) 740-35-67; E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Прайс лабораторії

Лабораторію фізіолого-біохімічних досліджень крові та резистентності тварин було створено на базі лабораторії екологічного моніторингу та прикладної ентомології. Основними напрямками роботи лабораторії були моніторинг якості продуктів тваринного походження (молока і продуктів бджільництва), вироблених з використанням різних технологій, та оцінка фізіологічного стану організму сільськогосподарських тварин за гематологічними показниками.

З 2016 року у зв'язку зі зміною структури інституту лабораторія як самостійний підрозділ перестала існувати та увійшла до складу лабораторії молекулярно-генетичних і фізіолого-біохімічних досліджень у тваринництві.

З 2012 р пріоритетний напрямок досліджень – оцінка фізіологічного стану організму сільськогосподарських тварин, в тому числі природної резистентності, при різних технологіях утримання, системах і нормах годівлі.

Фахівці підрозділу беруть участь у наукових дослідженнях за державними програмами у сфері розробки систем технологічних і селекційних рішень для забезпечення ефективного виробництва продукції тваринництва, в тому числі органічної. Дослідження включають визначення загальної резистентності та рівня забезпечення організму тварин необхідними поживними речовинами за гематологічними показниками; визначення безпеки компонентів кормів, кормових добавок, біопрепаратів; мікробіологічне дослідження продуктів тваринництва, кормів, зразків підстилки, змивів із технологічного обладнання тощо, біопрепаратів; моніторинг якості молока і продуктів бджільництва.

При проведенні досліджень використовуються морфологічні, біохімічні, фізико-хімічні та мікробіологічні методи і стандартизовані методики. Належну якість результатів досліджень забезпечує система аудиту, яка базується на перевірці їх точності і відтворюваності, в тому числі участь в міжлабораторних раундах.

Фахівці підрозділу протягом багатьох років представляють Інститут тваринництва НААН в обласній комісії з проведення атестації виробництва молочних продуктів. За останні 5 років видано: 1 методичні рекомендації, 1 методичні вказівки, 2 монографії.

   Напрями роботи:

  • Визначення статі птахів з невираженим статевим диморфізмом (ари, какаду, амазони, жако, аратинги, турако, страуси та інші) з використанням молекулярно-генетичних методів. В якості джерела біологічного матеріалу використовується декілька пір'їн, що робить метод абсолютно нешкідливим для здоров'я птиці. Точність сексування становить 100 відсотків.
  • Визначення параметрів генетико-популяційної структури різних порід тварин вітчизняної та зарубіжної селекції з використанням сучасних молекулярно-генетичних маркерів з метою контролю та оптимізації селекційного процесу та адаптації до змін умов середовища.
  • Проведення експертизи походження, ідентифікації, оцінки генетичного споріднення племінних тварин з використанням сучасних мультилокусних (RAPD, ISSR) та монолокусних (SSR, PCR-RFLP, Indel) ДНК-маркерів.
  • Моніторинг поширення небезпечних рецесивних мутацій у популяціях різних видів тварин.
  • Моніторинг поширення ГМО в кормах рослинного походження, продукції тваринництва і меду.
  • Видоспецифічна детекция на рівні ДНК «небажаних» інгредієнтів кормів, кормосумішей, кормових добавок, препаратів і т.д., що є невід'ємною частиною контролю якості кормів.
  • Визначення наявності збудників різних захворювань.
  • Дослідження генів господарсько-корисних ознак різних видів сільськогосподарських тварин, безпосередньо пов'язаних з якістю продукції і технологічними процесами ведення тваринництва (стрес-чутливість, стійкість до маститу, кількість соматичних клітин у молоці, швидкість молоковіддачі і т.д.).

Пошук по сайту

Оголошення

До уваги користувачів сайту! Відтепер наш ресурс знаходиться за посиланням:

https://lfi-naas.org.ua
 

Ми у соцмережах

Наукометричні профілі науковців ІТ НААН (подивитися)

Увага! Змінилася адреса Інституту (подивитися)

Об’ява! Оренда приміщення  (детальніше)

Звіти діяльності ДП ДГ "Гонтарівка" (подивитися)

Корисна інформація

Послуги і пропозиції:

- дослідження якості кормів та продукції тваринного походження: (Прайс)

- молекулярно-генетичні і фізіолого-біохімічні дослідження: (Прайс)

- перелік послуг, що надаються ІТ НААН:(прайс)


Наукова література