23-24 вересня 2016 року на базі НВА «Племконецентр» Свалявського р-ну Закарпатської області відбулася VIІI Міжнародна науково-практична конференція «Конярство в Україні та Європі», організаторами якої були: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Національна академія аграрних наук України, НВА «Племконецентр», Інститут тваринництва НААН та Закарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція.
Всього в роботі конференції прийняли участь 23 учасники і заслухано 11 доповідей. У науковому форумі прийняли активну участь вчені і фахівці дослідного закладу Інституту Зоотехніки (м. Оджехова, Республіка Польща); закладу охорони генетичних ресурсів Інституту Зоотехніки (м. Краків, Республіка Польща); Інституту тваринництва НААН (м. Харків); Національного університету біоресурсів і природокористування (м. Київ); Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького; Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН; НВА «Племконецентр»; ДЮКСШ кінного спорту «Буревісник» (м. Львів).
Робота конференції проходила за напрямами:
- розведення, селекція, генетика, племінний облік;
- біотехнологія, відтворення, фізіологія, ветеринарія;
- годівля, кормовиробництво;
- технологія виробництва продукції конярства.
Молоді вчені поділилися досвідом стажування у зарубіжних навчальних закладах та конярських підприємствах Франції та Польщі.
Від фахівців надійшло ряд пропозицій:
- продовжити українсько-польську співпрацю з проведення науково-практичних заходів з конярства;
- підвищити рівень взаємодії між підприємствами у плані обміну селекційним матеріалом;
- створити на базі НВА «Племконецентр» мобільну лабораторію з експедиційних досліджень, відбору біологічного матеріалу та племінного обліку конярства Західного регіону.
Під час конференції було також організовано виставку наукової літератури, розробок з кріоконсервації сперми жеребців та штучного осіменіння коней; проведено конкурс коней гуцульської породи та експертну оцінку жеребців і кобил гуцульської породи, призначених для племінного використання.